Priekšlikumi Ķekavas novada attīstības programmai 2021.-2027.gadam
Biedrība “Ķekavas novada uzņēmēju padome”, kas apvieno un pārstāv 44 Ķekavas novada uzņēmējus, 2021.gada 14.decembrī nosūtīja Ķekavas novada pašvaldībai iesniegumu, kurā ierosināja iekļaut Ķekavas novada attīstības programmā 2021.-2027. gadam šādus priekšlikumus:
Rīcības plāna uzdevumā 3.5.1. punktā 1. papildināt jau uzskaitītās institūcijas un NVO ar sociālajiem uzņēmumiem, kas ir vienlīdz nozīmīgi potenciālie partneri atbalsta grupu iedzīvotāju nodarbinātības veicināšanā.
Rīcības plāna uzdevumā 3.5.1. punktā 1. kā rezultatīvais rādītājs “Uzņēmējdarbības attīstošas vides veidošanai” norādīts, ka tiks “apzinātas un izstrādātas vadlīnijas uzņēmējdarbības attīstošas vides veidošanai”, nenosaucot nevienu kvantitatīvu rādītāju, piemēram, uzņēmumu/nodarbināto skaita pieaugums vietās, kur saskaņā ar šī paša plāna uzdevumu 3.5.2. tiek realizēta “Uzņēmējdarbības zonu infrastruktūras attīstība un uzņēmumu sasniedzamības nodrošināšana”.
Rīcības plāna uzdevumā 3.5.1. aicinām kā atbildīgos vadlīniju izstrādē norādīt un kā līdzvērtīgu partneri iesaistīt arī “Ķekavas novada uzņēmēju padomi”.
Rīcības plāna uzdevumā 3.5.1. punktā 2. iesakām kā rezultatīvo rādītāju pievienot “vietējo uzņēmēju noieta veicināšana, popularizējot to produktus un pakalpojumus iedzīvotāju vidū pasākumu laikā”.
Rīcības plāna uzdevumā 3.8.2. kā “Uzņēmēju padome” ir domāta “Ķekavas novada uzņēmēju padome”? Ja, jā, lūdzu precizēt nosaukumu.
Rīcības plāna uzdevumā 4.1.1. rekomendējam nošķirt Uzņēmējus no NVO, veidojot divpusējas Konsultatīvās padomes (Pašvaldība – Uzņēmēji, Pašvaldība – NVO), kā iemeslu nosaucot, ka nereti abu pārstāvēto interešu grupu intereses ievērojami atšķiras, tās var diskreditēt viena otru.
Rīcības plāna uzdevumā 4.3.1. piedāvāto formulējumu, kas pēc savas būtības neaicina uz proktīvu darbību, jo likumā piedāvāto rīku izmantošana ir katras pašvaldības pašiniciatīvā balstīta, aicinām aizstāt ar “Sekmēt spēcīgu sociālo uzņēmumu veidošanos un darbību, aktīvi izmantojot Sociālās uzņēmējdarbības likumā pieejamos rīkus.”
Rīcības plāna uzdevumā 4.6.2. neskaidrību rada “zīmolvedības stratēģija” investoru piesaistei – esošais novada zīmols tiks pilnveidots, papildināts ārējiem tirgiem?
Papildināt stratēģiju ar:
1. “Nodrošināt novadā, tai skaitā skolās, izglītības materiālus, informāciju par jaunākajām tendencēm un politiku, kas uzņēmējdarbības tēmai, iesaistot pašvaldības vadību, deputātus, kā arī komiteju locekļus”;
2. “Amata vietas pašvaldībā izveidi darbam ar uzņēmējiem”, īpaši uzsverot, ka, ņemot vērā ievērojamo uzņēmēju skaitu apvienotajā novadā, šai jābūt pilna laika darba vietai;
3. “Virzīt industriālā parka izveidi”;
4. “Aktīvi iesaistīties uzņēmēju un pašvaldību biznesa inkubatora izveidē”, kur biznesa inkubators tiktu veidots pēc modeļa – inkubators kā uzņēmuma līdzīpašnieks, kas gūst peļņu no uzņēmuma daļu vēlākas pārdošanas un ir tieši ieinteresēts uzņēmuma vērtības pieaugumā